Poradnik

o wyborze schodow

O wyborze schodów słów kilka

Rozmyślania na temat schodów powinniśmy rozpocząć już na etapie budowy domu. Jeśli zależy nam na maksymalnej stabilności, powinniśmy wylać schody betonowe, które na kolejnych etapach wykańczania domu możemy obłożyć drewnem, panelami, gresem lub kamieniem. Schody te będą sprawiały wrażenie bardziej masywnych i ciężkich.

Dowiedz się więcej
woodfashion

Zespół Wood Fashion odwiedził fabrykę BOEN

Ponieważ głęboko wierzymy w prawdziwość starego porzekadła, że lepiej zobaczyć, niż sto razy usłyszeć, postanowiliśmy sprawdzić na własne oczy, jak wygląda proces produkcji w jednej z największych europejskich firm zajmujących się podłogami. Przez trzy dni - w okresie od 22 do 24 września - gościliśmy w fabryce BOEN.

Dowiedz się więcej
woodfashion

Jak samodzielnie wypełnić dziurę po sęku?

Zdarza się, że pomimo starannej pielęgnacji drewnianej podłogi, na jej powierzchni tworzą się niewielkiej wielkości zarysowania lub ubytki. Najczęściej dotyczy to bardzo starych desek, w których osłabieniu uległy sęki. Nie oznacza to jednak, a przynajmniej nie zawsze, że taka sytuacja wymaga interwencji fachowca. W przypadku drobnych luk czy wgłębień, ich wypełnienia można dokonać samodzielnie.

Dowiedz się więcej
okresowa pielegnacja drewnianych podlug

Okresowa pielęgnacja drewnianych podłóg

Zgodnie z tym, o czym pisaliśmy w artykule "Jak pielęgnować drewnianą podłogę, by zachowała swój blask na lata?", systematyczne czyszczenie parkietów to podstawa troski o wygląd jednego z najważniejszych elementów domu.

Dowiedz się więcej
Jak pielęgnować drewnianą podłogę, by zachowała swój blask na lata?

Jak pielęgnować drewnianą podłogę, by zachowała swój blask na lata?

Szczęśliwi posiadacze drewnianych podłóg wiedzą, jak trudnym egzaminem dla czystości i świeżości parkietu jest okres jesienno-zimowy. To właśnie wtedy mieszkania i domy narażone są na wzmożone działanie szkodliwych dla wyposażenia naszego "m4" piasku, błota, śniegu i innych zanieczyszczeń wnoszonych do wnętrz na butach, parasolach czy płaszczach.

Dowiedz się więcej
Partnerzy
BoenWalczakExotradeTer HurneTarkettChapel Parke
Przycisk do góry