Zespół Wood Fashion odwiedził fabrykę BOEN

woodfashion

Ponieważ głęboko wierzymy w prawdziwość starego porzekadła, że lepiej zobaczyć, niż sto razy usłyszeć, postanowiliśmy sprawdzić na własne oczy, jak wygląda proces produkcji w jednej z największych europejskich firm zajmujących się podłogami. Przez trzy dni – w okresie od 22 do 24 września – gościliśmy w fabryce BOEN.

Główny zakład tej norweskiej firmy znajduje się na Litwie, około 50 kilometrów na wschód od Wilna, w miejscowości Kietaviskes. Na miejscu zatrudnienie znajduje nieco ponad tysiąc osób, a uwagę przykuwa przede wszystkim nowoczesny park maszynowy wykorzystujący innowacyjne rozwiązania techniczne, który produkuje podłogi sprzedawane na całym świecie.

Podstawowym rynkiem zbytu firmy BOEN jest oczywiście Norwegia. Polska postrzegana jest natomiast jako jeden z nielicznych bardzo perspektywicznych kierunków, o czym – jak zresztą o wielu innych interesujących faktach – poinformował nas Robert Kowalski, Country Manager na Europę Środkowo-Wschodnią, z którym mieliśmy przyjemność zwiedzać i poznawać cały obiekt.

Kilkugodzinna wizytacja w sercu zakładu pozwoliła nam lepiej poznać proces produkcji i powstawania jednych z najpiękniejszych i najtrwalszych podłóg na świecie. Wszystkie elementy produkowane są tutaj z zachowaniem należytych standardów, co ma swoje odzwierciedlenie w wielu posiadanych przez tę firmę certyfikatach, m.in.: Forest Stewardship Council (FCS), Rainforest Alliance czy The Real Wood.

Widząc zaawansowanie linii technologicznych oraz dopracowany do perfekcji proces produkcji, możemy z całą pewnością polecić firmę BOEN jako godnego zaufania producenta naturalnych podłóg.

Wizyta w litewskiej siedzibie firmy BOEN nie była ani pierwszą, ani ostatnią edukacyjną podróżą zespołu Wood Fashion. W myśl zasady, że brak rozwoju powoduje cofanie się, będziemy stale poszerzać swoje zawodowe horyzonty, a naszym klientom polecać jedynie te produkty, do których mamy pełne zaufanie.

Partnerzy
BoenWalczakExotradeTer HurneTarkettChapel Parke
Przycisk do góry